top of page

21. února 2021

Experiment pokračuje

O několik týdnů a pokusů později mohu s potěšením prohlásit, že práce s tuší a skalpelem skutečně funguje. Není ale nutné omezit se jen na černo-bílá díla, to ne! Zkusil jsem aplikovat různé tuše a vodové barvy užitím sofistikované výbavy v podobě starého kartáčku na zuby, kterým jsem je přes šablonu nastříkal na papír – a také to nevypadá marně; však posuďte sami:

Rozvalená.jpg
U dvou slunců.jpg
Rolák a bourák.jpg

Ukazuje se, že jde o metodu velmi funkční. Dobré je, že když omylem někde odeberete moc barvy, můžete zase přidat trochu tuše a chybu zakamuflovat. Nejlepší samozřejmě je nepřetahovat a naopak barvu odebírat opatrně, ušetříte si tím spoustu práce. Ale chyby děláme každý a tady se dají snadno napravit.

Mimochodem – víte, jak dlouho vydrží ostrý chirurgický skalpel? Asi tak na dva a čtvrt obrázku, pak už je věčným škrabáním po papíru tak otupený, že je potřeba vyměnit čepel.

Nemyslete si ale, že bych se upnul jen k této nové technice – poctivě pracuji na několika zakázkách a mám v plánu několik sérií různých kreseb, o těch ale zase příště.

bottom of page